Przewóz zwłok z zagranicy

Jeśli bliska osoba zmarła za granicą naszego kraju, powinniśmy nie tylko dopełnić wszystkich formalności, ale również zatroszczyć się o sprowadzanie zwłok do Polski w celu dokonania jej pochówku. Operacja ta może wydawać się dość skomplikowana, zwłaszcza gdy nie orientujemy się w temacie prawa. W tej sytuacji wyręczyć nas może jednak specjalistyczna firma oferująca transport zwłok z zagranicy.

Podstawowe usługi firmy transportu pogrzebowego
Przewóz zwłok z zagranicy, który oferuje firma świadcząca tego typu usługi, powinien być możliwy do przeprowadzenia nie tylko drogą lądową, ale również morską czy też lotniczą. Co więcej, to firma powinna przejąć dopełnienie niezbędnych formalności oraz sporządzenie wymaganych dokumentów, zarówno w kraju, jak i na obczyźnie. Korzystając z jej usług, możemy w dodatku liczyć na znaczne przyśpieszenie całego procesu ze względu na współpracę firmy z ambasadami oraz konsulatami. Poza tym nie musimy martwić się również o tłumaczenia aktów zgonu, a także wielu innych ważnych dokumentów, ponieważ zakład oferujący przewóz zwłok z zagranicy wyręczy nas i z tego obowiązku. Ponadto firma tego pokroju odpowiednio przygotowuje również osobę zmarłą do transportu.

Wymogi prawne
Aby przewieźć prochy zmarłej osoby z zagranicy do danego kraju należy przygotować następujące dokumenty: akt zgonu, zaświadczenie o kremacji zwłok, a także zaświadczenie zakładu pogrzebowego o tym, że urna jest wykonana z metalu i zawiera wyłącznie prochy zmarłej osoby. Co więcej, urna z transportowanymi prochami powinna znajdować się w drewnianej, szczelnej skrzynce. Warto pamiętać o tym, że nie we wszystkich środkach komunikacji publicznej możliwe jest przewożenie zwłok lub też szczątek ludzkich. W niektórych samolotach dozwolony jest na przykład wyłącznie transport urn. Jeśli natomiast planujemy przewóz zwłok już na terenie Polski koleją, samolotem lub statkiem, musimy mieć na uwadze fakt, że aby się tego podjąć, powinniśmy zdobyć specjalne zezwolenie od powiatowego inspektora sanitarnego.

Kompleksowe usługi zakładu pogrzebowego
Zarówno w tej, jak i wielu innych kwestiach, najlepiej byłoby zdać się na wynajęty przez nas zakład pogrzebowy. Zlecając przewóz zwłok specjalistycznej firmie, unikniemy bowiem dodatkowych niespodzianek i zostaniemy wyręczeni z wielu przykrych obowiązków, które musielibyśmy wypełnić na własną rękę. Renomowany zakład pogrzebowy zajmie się bowiem nie tylko przewozem zwłok, ale również między innymi: przygotowaniem zmarłego do pogrzebu, stworzeniem oprawy pogrzebowej czy też organizacją stypy.

Zobacz też: Transport zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *