Jak wspomagać pamięć?

Dawniej na kłopoty z zapamiętywaniem cierpiały w zdecydowanej przewadze osoby w starszym wieku. Jednakże naukowcy alarmują, że na problemy z pamięcią skarży się coraz więcej i to coraz młodszych ludzi. Zobaczmy zatem, jak pozbyć się kłopotów z pamięcią.

Ćwiczenia umysłowe

Niemal każdy wie, że regularna aktywność fizyczna wspomaga nasze ciało i pomaga mu zachować odpowiednią kondycję. Okazuje się jednak, że podobnej gimnastyki wymaga nasz mózg, by zachować na długo swoją wydajność. A zatem, jeśli chcesz zapobiegać przyszłym kłopotom z pamięcią, trenuj z pomocą różnych technik umysłowych. Możesz rozwiązywać krzyżówki, zagadki logiczne, grać w szachy czy rozwiązywać zadania sudoku. Każda aktywność, która wymaga myślenia jest wysoce pożądana i poprawia jakość i ilość połączeń pomiędzy neuronami w mózgu.

Odpowiednia dieta

Warto również wiedzieć, że na stan naszej pamięci wpływa również to, co jemy. Niektóre składniki odżywcze, w tym witaminy z grupy B, magnez czy kwasy omega mają ogromny wpływ na kondycję naszego układu nerwowego, a co za tym idzie również kondycję mózgu. Nie może więc w naszej diecie zabraknąć ryb, produktów nieoczyszczonych np. mąk z pełnego przemiału oraz orzechów. Zawarte w nich substancje będą pozytywnie oddziaływać na naszą pamięć i kłopoty z zapamiętywaniem nie dopadną nas zbyt szybko. Możemy również sięgnąć po środki farmaceutyczne wspomagające pamięć. Leki te pomogą uzupełnić niedobory ważnych substancji odżywczych, a dzięki temu usunąć jedną z głównych przyczyn kłopotów z pamięcią.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-pamiec-i-koncentracje/

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *