Bańki bezogniowe działają

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się bańki bezogniowe. Ich działanie jest niemalże takie samo jak zwykłych, tradycyjnych baniek jednak są one o wiele bezpieczniejsze.

Na czym polega stawianie baniek bezogniowych?

Stawianie baniek bezogniowych jest bardzo proste. Działają one na zasadzie przysysania się do skóry dzięki specjalnemu zaworowi, który umożliwia odessanie powietrza. Warto pamiętać, że takie bańki powinny być stawiane przede wszystkim na plecach. Nie wolno ich jednak stawiać w niektórych miejscach, na przykład na kręgosłupie. Oprócz tego można je także zastosować na piersiach, że pominięciem serca.

Na co są dobre bańki bezogniowe?

Bańki tego typu są dobre we wszystkich przypadkach, w których stosuje się ich tradycyjne odpowiedniki. Będą więc doskonale sprawdzać się w przypadku zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych, grypy, anginy, a także w przeziębieniach oraz ogólnym osłabieniu organizmu.

Kto może stosować bańki?

Bańki tego typu nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ze względu na to, że nie istnieje tu niebezpieczeństwo poparzenia. Nie powinny ich jednak stosować bez konsultacji za lekarzem kobiety w ciąży oraz osoby z rozległymi chorobami skóry.

Zobacz również: http://www.medplus.pl

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *