Jaką czapkę wybrać na zimowe chłody

Nic tak skutecznie nie chroni naszego ciała przed wyziębieniem w zimowe dni jak czapka. Zabezpieczając głowę chronimy się przed utratą ciepła zabezpieczając tym samym cały organizm.

Czapka przede wszystkim powinna „działać”, czyli skutecznie zapobiegać przed wychłodzeniem organizmu. To nie znaczy jednak, że nie może być niedobrana. Czapkę wybieramy pod kształt twarzy, co oznacza, że jeśli jest on wydłużony powinniśmy unikać nakryć zbyt wysokich zakończonych na przykład pomponami. Wizualnie lepsze będą berety i wszelkie czapki, które zasłaniają znaczny obszar czoła. Odwrotnie postępujemy jeśli nasza twarz jest raczej owalna. W tym wypadku każda czapka o wydłużony, szpiczastym kształcie doda nam uroku i kilka centymetrów wzrostu. Czapka powinna być proporcjonalna i dostosowana do wysokości i szerokości osoby noszącej. Jeśli jest zbyt mała wygląda źle, a w sytuacji skrajniej wręcz komicznie. Duża deformuje twarz i sprawia, że wyglądamy przytłaczająco. Bardzo dobrze jeśli kolor czapki dobrany jest do naszej karnacji. Osoby o ciemnych oczach powinny raczej wybierać jasne intensywne kolory.

Najcieplejsze są oczywiście czapki uszatki i te wykonane z wełny. Niestety ich wadą jest to, że potrafią skutecznie zepsuć najlepszą fryzurę. Żeby temu zapobiec, powinniśmy wybrać beret, który nieco słabiej chroni nasze ciało przed zimnem ale jest modny i pasuje do każdej stylizacji. Zrezygnujemy z wszelkich czapek, które udają zabawki. Noszenie na głowie wełnianego pingwina czy beretu stylizowanego na żabę jest urocze w przypadku kilkuletniego dziecka, a nie kiedy robi to dorosła kobieta. Do łask wracają zimowe czapki z futerkiem, które mają tą zaletę, że są wielowarstwowe i skutecznie chronią głowę przed zimnem. Dobrze dobrane do reszty ubioru wyglądają naprawdę ładnie. I na koniec co oczywiste zanim kupimy czapkę zastanówmy się nad tym czy i jak będzie ona pasować do tego co mamy w swojej garderobie.

Więcej o czapka przeczytasz tutaj: www.czapki-fullcap.pl

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *