Wyglądać dobrze

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka. Jednak każdy z nas wie, że nasz wygląd zewnętrzny determinuje to, jak postrzegają nas inni. Pierwsze wrażenie stwarzamy swoim ubiorem, fryzurą, gestem, a dopiero później na plan wchodzi nasz charakter i inteligencja. Jeśli więc pragniemy wykorzystać moc pierwszego kontaktu na swoją korzyść, przemyślmy dobrze każdy detal swojego wyglądu.

Artykuł powstał przy współpracy z http://walizki.blog.pl/

Nie trzeba mieć figury modelki, czy być w posiadaniu idealnie symetrycznej twarzy, aby wypaść dobrze. Wystarczy kilka prostych trików, które w szybki sposób zmienią nasz wizerunek na korzystniejszy. Po pierwsze zwróćmy uwagę na twarz i fryzurę. Pamiętajmy o tym, żeby regularnie odwiedzać fryzjera, codziennie czesać włosy, regulować brwi. Tylko te elementy potrafią sprawić, że będziemy wyglądać dobrze nawet bez makijażu. Nie zapominajmy jednak o nim, gdyż to magiczna różdżka, która tuszuje cienie pod oczami, niedoskonałości cery i zmęczenie.

Druga sprawa to dłonie, które są wizytówką każdej kobiety. Bardzo modny ostatnio jest manicure hybrydowy. To trwalsza i bardziej odporna wersja klasycznych lakierów. Kiedy już dopasujemy do siebie odpowiednią fryzurę, a nasze dłonie przyozdobi piękny wzór, przyjdzie czas na ubrania. Często zapominamy o tym, że nie każdy fason nadaje się dla wszystkich. Zatem jak dobrać sylizacje do sylwetki? Podstawowa zasada to taka, że ukrywamy mankamenty, a atutom pozwalamy wysunąć się na pierwszy plan. Jeśli nasz problem to biodra, wszelkie falbanki, dekoracje i duże wzory w ich okolicy są zakazane. To samo tyczy się dużych biustów, które minimalizujemy dekoltami w literkę V lub ewentualnie kwadratowymi. Szerokie ramiona nie lubią topów, które je odkrywają, a brak tali uwidacznia się w bardzo obcisłych ubraniach. Płaską pupę optycznie zwiększymy sukienkami lub dobrze dopasowanymi jeansami. Największym wyzwaniem jest lato, w trakcie którego nie możemy operować warstwami w ubiorze.

koszula

Moda damska na lato jest jednak na tyle różnorodna, iż da się w niej odszukać odpowiedni dla nas strój. Jeśli nie jesteśmy pewne, co jest naszym atutem, a czego wkładania powinnyśmy unikać, zapytajmy o to jakąś zaufaną i szczerą znajomą. Na pewno w swoim otoczeniu mamy jakąś osobę, która zawsze wygląda rewelacyjnie i odznacza się dobrym gustem. Być może mogłaby nam ona pomóc w wykreowaniu własnego wizerunku. Nie zapominajmy jednak w tym wszystkim o sobie. Każdy chce wyglądać dobrze, ale nigdy nie powinno się to odbywać wszelkim kosztem.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *