Sportowa elegancja

Obecnie już nie tylko kobiety dbają o swój wygląd. Panom także zależy na dobrej prezencji, ponieważ to dzięki niej mogą dobrze czuć się w swoim ciele i wyróżniać się na tle swoich kolegów, czy współpracowników. Dla takich mężczyzn powstał właśnie styl smart casual.

Artykuł powstał przy współpracy z http://spakowani.crazylife.pl/

Ogólnie mówiąc, jest to sportowa elegancja, która gwarantuje zarówno wygodę, jak i klasyczną, elegancką prezencję. Jest to więc świetna opcja dla panów pracujących w dużych firmach, którym mimo tego zależy na własnym komforcie. Czym więc jest smart casual i jak go wykorzystać w swoim ubiorze?

Po pierwsze, warto tutaj zauważyć, że ten styl łączy w sobie dwie, pozornie przeciwstawne trendy. Chodzi o elegancję oraz swobodę. Jeszcze do niedawna takie połączenie wydawałoby się być czymś zupełnie niemożliwym i nieprawdopodobnym. Projektanci pokazali jednak, że spor może świetnie łączyć się z szykiem oraz klasą. Sztywne marynarki wcale nie musza być niewygodne, a oficjalne buty uwierające. Sportowe ubrania coraz częściej przeradzają się w klasyczną odzież, a eleganckie marynarki w dresowe żakiety. Dla kogo jest więc przeznaczony ten styl i w jakich sytuacjach dobrze on się sprawdza?

Niemalże każdemu mężczyźnie ten styl zdecydowanie przypadnie do gustu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to właśnie panowie nierzadko narzekali na niewygodne garnitury, które musieli wcześniej codziennie zakładać do pracy. Dziś nowocześni mężczyźni postępują zupełnie inaczej. Wybierają dla siebie proste, klasyczne żakiety, które przy tym w żadnym stopniu nie ograniczają ruchów. Warto jednak przy tym wspomnieć, że taka moda męska nie sprawdzi się dobrze w każdym przypadku. Nie oszukujmy się, wygodne ubrania eleganckie zawsze będą wyglądać nieco bardziej „luźno”, aniżeli np. klasyczny garnitur. Jeśli więc mężczyzna pracuje na naprawdę wysokim stanowisku w dużej korporacji, u niego styl smart casual może się nie sprawdzić. W takim przypadku lepiej więc postawić na klasyczne stylizacje biurowe.

sp11

Warto również wspomnieć, jak w ogóle powinna wyglądać taka odzież smart casual. Liczy się przede wszystkim to, z jakiego materiału będzie ona wykonana. Świetnie sprawdzają się m.in. ubrania lniane, które są zarazem wygodne, jak i eleganckie. Len jest wyjątkowo przyjemnym w dotyku materiałem, który nie nagrzewa się zbyt szybko i przyjemnie chłodzi ciało. Co więcej, jest to w miarę cienkie tworzywo, także dobrze sprawdza się podczas cieplejszych pór roku. Oprócz tego w modnych sklepach i butikach ostatnio pojawiły się eleganckie ubrania wykonane z materiałów dresowych. Sprawdzają się one przede wszystkim u młodych osób, które chcą połączyć styl sportowy ze stylem eleganckim.

Jak widać, moda męska wcale nie musi być prosta i zwyczajna. Spokojnie można już łączyć pozornie niepasujące do siebie trendy, aby uzyskać niepowtarzalny i wyjątkowy styl. Na to pozwala własnie smart casual, którym powinien zainteresować się każdy mężczyzna. Dzięki takim ubraniom panowie zapewniają sobie komfort oraz dobry styl i szyk podczas najróżniejszych okazji.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *