Medyczna marihuana w Polsce

W Polsce marihuana jest nielegalnym narkotykiem. Od dłuższego czasu trwają jednak prace nad tym, aby wprowadzić na rynek jej medyczne odmiany bądź stworzone z niej, lecznicze produkty. Po części udało się już to zrobić, ponieważ od niedawna medyczna marihuana gości także w polskich sklepach. Nie jest ona jeszcze zbyt popularna, ale ma się to oczywiście zmienić. Dzięki temu leczenie chorób ma być znacznie prostsze, łatwiejsze i przede wszystkim efektywniejsze.

Wielokrotnie wykonywano już różnorodne badania i testy nad marihuaną. Większość z nich potwierdziła jej pozytywne działanie. Gdyby zaczęto ją stosować powszechnie, prawdopodobnie udałoby się pokonać wiele dolegliwości. Różne odmiany marihuany doskonale radzą sobie m.in. z padaczką, zwalczając jej uciążliwe i nieprzyjemne odmiany. Okazało się także, że zawierające specjalne związki oleje konopne potrafią pokonać depresję czy nerwicę lękową bądź nerwicę natręctw. To pozytywne działanie produktów stworzonych na bazie marihuany podkreślają nie tylko instytucje czy naukowcy, ale też sami chorzy. Oni właśnie niejednokrotnie próbują leczyć się na własną rękę, często stosując do tego nowoczesne metody i środki. Później radzą innym, by ci sami je na sobie przetestowali, kupując m.in. oleje wytworzone z konopi. Dostępne są one w specjalistycznych sklepach, głównie tych internetowych.

Oczywiście klasyczna odmiana marihuany w Polsce dalej jest nielegalna, dlatego paląc to zioło, postępuje się niezgodnie z przepisami prawnymi. Można jednak spokojnie zakupić chociażby olej z nasion konopi, który nie zawiera THC – substancji psychoaktywnej. Doskonale radzi on sobie z wieloma schorzeniami, głównie zwalczając ich objawy, które zawsze uprzykrzają życie. Warto na pewno zastosować te niekonwencjonalne metody, skoro są one bardzo skuteczne.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *