Jak mądrze wybrać prezent?

Dawanie prezentów to prawdziwa przyjemność. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce bywa z tym różnie. Zdarza się, że nie trafimy z prezentem i zamiast radości, na twarzy obdarowanego pojawi się co najwyżej zdziwienie (o rozczarowaniu nie wspominając). Jak więc dawać, tak by innym sprawić radość?

Po pierwsze jeśli słabo znasz osobę, której przyszło Ci sprawić jakiś prezent, spróbuj się o niej dowiedzieć jak najwięcej – co lubi robić w wolnym czasie, co jej sprawia radość, a co ją denerwuje itp. Jeśli możesz – podpytaj jej znajomych lub rodziny, jeśli nie – przejrzyj jej profile na portalach społecznościowych (to prawdziwa kopalnia wiedzy o drugim człowieku). Jeśli mimo podjętych starań wciąż wiesz o niej niewiele to lepiej nie decyduj się na jakieś oryginalny prezent, tylko wybierz coś neutralnego – dobrą książkę, fajny notes, ładny długopis itp.

Jeśli kupujesz prezent komuś bliskiemu, również postaraj się chwilę pogłówkować nad tym, co mogłoby mu się spodobać, przydać lub najzwyczajniej w świecie ucieszyć. Znasz przecież jego upodobania, pasje czy hobby, możesz więc pozwolić sobie na coś bardziej „szalonego”. Oryginalne prezenty dają bowiem znak obdarowanemu, że jest dla nas kimś wyjątkowym. Nie poszliśmy przecież na łatwiznę i nie kupiliśmy kwiatów i bombonierki, tylko coś bardziej wyszukanego – obraz ulubionego awangardowego artysty, trudny do zdobycia winyl sprzed dwóch dekad czy np. bilet na koncert ulubionego piosenkarza. Jeśli zaś szukasz prezentu – podziękowania, dla kogoś zupełnie obcego – nie szalej, tylko poruszaj się w sprawdzonych rzeczach – kwiaty, wino, bombonierka, albo dobra kawa. Na pewno w ten sposób wyrazisz swoją wdzięczność, a obdarowany poczuje się doceniony. I na koniec – pamiętaj jeszcze, by prezent ładnie opakować i wręczyć go w „odpowiedniej chwili”, bo to też ma znaczenie!

Zobacz też: Oryginalne prezenty, bibeloty | Snob Shop

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *