Bańki – sposób na infekcję dróg oddechowych

Stawianie baniek choremu, to jeden z najlepszych sposobów poradzenia sobie z infekcjami układu oddechowego. Terapia ta znana jest od dziesięcioleci – chyba każdy miał okazję doświadczyć stawiania baniek przez babcię. Bańki używane kiedyś wymagały jednak pewnych umiejętności w ich obsłudze.

Szklane bańki lecznicze, smarowane spirytusem i wypalane nad płomykiem ognia mogły przypadkiem poparzyć skórę na plecach. Obecnie można bez problemu kupić bańki bezogniowe. Ich stawianie jest zupełnie bezpieczne i może się tego zadania podjąć każda dorosła osoba. Na co pomaga stawianie baniek? Jest to jeden z najlepszych sposobów wspomagania terapii leczniczej na przykład przy zapaleniu oskrzeli czy zapaleniu płuc.
Warto jednak pamiętać o tym, aby chory po zabiegu przynajmniej przez kilka dni pozostał w łóżku. Stawianie baniek bezogniowych Medplus jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym – wrażliwe osoby mogą poczuć jedynie delikatne szczypanie podczas gdy bańka zasysa skórę. Ślady po bańkach znikają po kilku dniach. Bańki mogą być stawiane zarówno na plecach jak i na klatce piersiowej – w zależności od tego, w którym miejscu rozwija się infekcja. Jeżeli chodzi o przedział wiekowy pacjentów – w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Przeciwwskazaniem do stawiania baniek jest zbyt wysokie ciśnienie tętnicze oraz skazy krwotoczne, do których należy hemofilia. Również w przypadku problemów z sercem należy przed stawianiem baniek skonsultować się z lekarzem. Bańki bezogniowe można stawiać nawet małym dzieciom.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *