Uniwersalne kosmetyczki damskie – czy takie istnieją?

Czy istnieje uniwersalna, damska kosmetyczka? Czy można połączyć cechy i funkcjonalności typowej kosmetyczki do torebki i „na wyjazd”? Połączenie obydwóch rodzajów produktów jest możliwe. Co więcej – w poniższym artykule podamy konkretne przykłady takich „połączeń”.

Wymiary i kształt

Trudno jednoznacznie zdefiniować wymiary idealnej kosmetyczki podróżnej i małej kosmetyczki „do torebki”. Każda z nich ma zupełnie inne przeznaczenie i każdą charakteryzują inne wymiary i kształty. Okazuje się jednak, że obydwie cechy można ze sobą połączyć. Doskonale sprawdzi się tu średniej wielkości kosmetyczka w kształcie tuby o jednokomorowej budowie. Brak przegród sprawia, że kosmetyczka staje się automatycznie pojemniejsza. Pojemność saszetki zwiększa ponadto jej kształt, dzięki któremu upakowanie nawet większych przedmiotów staje się możliwe.

Lusterko – tak, czy nie?

Przedmiotem, bez którego nie mogą obyć się damskie kosmetyczki jest lusterko. Jego wadą jest stosunkowo duży rozmiar a także kształt i delikatna konstrukcja. Coraz więcej producentów kosmetyczek stawia więc na lusterka przypinane za pomocą rzepów. Z jednej strony są one mniej podatne na oddziaływania zewnętrzne a z drugiej – można je ulokować dosłownie wszędzie.

Kuferek czy kosmetyczka?

Uniwersalna kosmetyczka damska może mieć również kształt kuferka. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych Pań, które przemieszczają się na co dzień w różnych, trudnych warunkach. Dzięki specjalnym, utwardzonym ściankom możliwe jest przechowywanie rzeczy mało odpornych na oddziaływania zewnętrzne (o wilgoci nie wspominając).

Na rower?

Uniwersalne damskie kosmetyczki powinny posiadać szereg dodatkowych zapięć, umożliwiających przypięcie ich w bezpieczny sposób np do roweru, paska u spodni itd. Czasami przewieszenie ich na ramieniu jest po prostu niepraktyczne.

Zobacz też: Damskie kosmetyczki, kosmetyczka damska | Oriente Glamour

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *