Prywatne domy opieki to rodzinne miejsca – zalety domu seniora

Decyzja o oddaniu starszej osoby, nieważne czy matki, ojca, babci, czy dziadka do domu opieki to zawsze bardzo trudny temat. Z jednej strony zdajemy sobie sprawę z tego, iż sami pracując całymi dniami nie jesteśmy w stanie zapewnić im takiej opieki, jakiej wymagają i na jaką zasługują, z drugiej jednak boimy się opinii innych, którzy skrytykują nas za to, że odcinamy balast oraz, że nie potrafimy się odwdzięczyć za wszystko to, co ten ktoś dla nas zrobił, tylko bez skrupułów pozbywamy się kuli u nogi.

Dodatkowo pojawia się obawa, czy prywatny dom opieki będzie miejscem, w którym nasza bliska osoba będzie szczęśliwa i otrzyma należytą opiekę, w końcu tyle się słyszy o panujących tam złych warunkach oraz kiepskiej obsłudze. Jest to jednak mylne odczucie, prywatny dom opieki to przede wszystkim całodobowa specjalistyczna opieka lekarska i pielęgniarska, na którą można liczyć w każdej sytuacji, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba.

Dziś świadomość społeczna o tzw. domach starości jest dużo większa, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Z ofert takich instytucji chcą skorzystać nawet same osoby starsze, których temat dotyczy. Prywatny dom seniora to miejsce, w którym przebywa mnóstwo osób w podobnym wieku, z podobnymi dolegliwościami, starsze osoby nie czują się tam tak samotne, jak we własnym domu, gdzie albo większą część czasu spędzają bez opieki i towarzystwa, albo w ogóle mieszkają same. Ponadto w prywatnych domach opieki mają możliwość skorzystania z wielu atrakcji, organizowanych przez daną instytucję. Czują się potrzebne i zapominają o samotności.

Jeśli zdecydujemy się więc na skorzystanie z oferty domu opieki, pamiętajmy tylko o jednym, wybierajmy prywatny dom opieki zlokalizowany niedaleko naszego miejsca zamieszkania, abyśmy mogli odwiedzać naszego seniora, a równocześnie placówkę w otoczeniu zieleni i ciszy. W przypadku gdy Kraków jest naszym domem, warto oddać seniora do prywatnego domu opieki mieszczącego się wokół miasta, tak 10 do 25 kilometrów od Krakowa. Będzie to lepsze rozwiązanie niż umieszczenie go w jednym z krakowskich domów opieki. Przeprowadzka do domu starości to duża zmiana i trudne doświadczenie dla osoby starszej, starajmy się więc zminimalizować je najbardziej jak się da.

Polecam: http://spokojnaoaza.com.pl/ – Prywatny Dom Opieki Spokojna Oaza – tylko 15km od miasta Kraków

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *