Wspólne cechy serwerów, domen i certyfikatów SSL

Serwer jest taką usługą, dzięki której każdy użytkownik Internetu może stworzyć własną stronę WWW. Definicja terminu jest bardzo zawiłą, ponieważ i możliwości serwera są zróżnicowane. Serwer może się charakteryzować dużą mocą obliczeniową i często wymagane są w tym celu dobre komputery i najlepsze oprogramowania, w tym także system operacyjny. Użytkownik, któremu zależy na tym, aby jego strona okazała się popularna musi się zatroszczyć nie tylko o jej szatę graficzną, czy treści, ale też to, aby nie występowały na niej żadne błędy, a wczytywanie odbywało się płynnie. Dlatego warto pomyśleć o płatnym serwerze.

W opisanym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie na pewno serwer vps. Sam w sobie jest zwirtualizowanym serwerem dedykowanym, ale nie ustępuje w żaden sposób serwerom wydzielonym udostępnianym konkretnym odbiorcom. Warto nadmienić, że użytkownik takiego serwera ma dostęp do wszelkich jego zasobów i może je kontrolować i konfigurować poszczególne aplikacje. Trzeba jednak wykupić także domenę. W pewnym sensie jest to nazwa strony, która często określa, czego dotyczy strona i do jakiego kraju, lub nawet kontynentu się odnosi. W tym przypadku istnieją zarówno płatne, jak i darmowe domeny. W przypadku, kiedy to strona jest rodzajem zaplecza SEO bezpłatna domena jest dobrym rozwiązaniem. Za to w przypadku strony odnoszącej się do określonej firmy najlepiej zdecydować się na domenę płatną. To podstawowa różnica.

Protokół nazywany czasem też certyfikatem ssl ma wiele wspólnego z serwerami i domenami. To też część usługi hostingowej. Odnosi się przede wszystkim do wierzytelności strony i szyfrowania danych. W zasadzie jest pewną formą klucza bezpieczeństwa w przypadku przesyłania danych.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *