Dostawcy paliw

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez energii, a ona z kolei pochodzi w większości z kopalin. W Polsce głównym źródłem energii jest węgiel oraz gaz, jednak coraz więcej pojawia się odnawialnych źródeł energii jak elektrownie wiatrowe, wodne czy też panele solarne, wykorzystujące energię słoneczną.

Pomimo proekologicznych zmian w naszym nastawieniu do pozyskiwania energii, w chwili obecnej nasze domy ogrzewane są gazem lub opalane węglem i drewnem. Również samochody, pomimo coraz większej ilości możliwości zasilania, tankowane są ropą naftową, gazem lub benzyną, chociaż coraz częściej widzi się stacje, na których można ładować samochody elektryczne a w opracowaniu są nowe technologie jak paliwo z glonów morskich i innych źródeł odnawialnych. Coraz częściej w ofercie stacji paliw znajdujemy biopaliwa. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych źródeł a dostawcy biopaliw mają coraz więcej pracy oraz zamówień. Przestaje pokutować plotka, że biopaliwa są gorszej jakości i mogą uszkodzić silnik w samochodzie.

Wracając do tematu ogrzewania gospodarstw domowych, jest wiele osób, które wykorzystują inne źródła niż węgiel albo gaz, o czym doskonale wiedzą dostawcy oleju opałowego. Mają oni w swojej ofercie dobrej jakości paliwo, są niestety natomiast narażeni na częste kontrole urzędów skarbowych, z uwagi na inną stawkę podatku niż w przypadku oleju napędowego. W przypadku ogrzewania gazowego, które jest jednym z najpopularniejszych w Polsce sposobów ogrzewania gospodarstw domowych, w większości wykorzystywany jest surowiec proponowany przez duże koncerny, chociaż dostawcy gazu płynnego to również mniejsze przedsiębiorstwa, oferujące ten produkt.

Nie ulega wątpliwości, że ogrzewanie gazowe jest bardziej korzystne dla środowiska naturalnego niż ogrzewanie węglem, o spalaniu w piecach śmieci już nie wspominając. Z uwagi na to, że posiadamy złoża węgla kamiennego, jesteśmy poniekąd skazani na korzystanie z tej kopaliny zarówno w przemyśle jak również w prywatnych domach, do ogrzewania. Można jednak próbować zmniejszać ilość substancji trujących oddawanych w procesie spalania węgla poprzez filtry na kominy oraz specjalne piece, których konstrukcja sprawia, że podczas spalania wytwarza się o wiele mniej pyłów niebezpiecznych dla zdrowia ludzi i innych istot żywych.

więcej na: http://onico-energia.pl/pl/

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *