Nowoczesne metody leczenia zębów

Chore i niewyleczone zęby w skrajnych przypadkach mogą przyczynić się nawet do zakażenia całego organizmu, ponieważ bakterie wypełniające jamę ustną mogą wraz ze śliną dostać się do krwiobiegu. Nawet jeśli mamy tylko próchnicę to nieleczona prędzej czy później zacznie rodzić ból. Jeżeli powstały ubytek nie zostanie w porę wypełniony konieczne będzie leczenie kanałowe lub ekstrakcja zęba. Pierwszy z zabiegów niestety nie jest tani, drugi z kolei nie należy do zbyt przyjemnych. Jeśli jednak zależy nam na ładnym uśmiechu, koniecznie musimy przynajmniej dwa razy w roku odwiedzać lekarza stomatologa.

Jeżeli wybieramy gabinet stomatologiczny warto postawić na nowoczesność. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że leczeni jesteśmy z użyciem aktualnych technologii i sprzętu. Dawne metody leczenia zębów powoli odchodzą do lamusa. Przykładowo, dentyści będący na bieżąco z trendami wykonują leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dzięki temu wypełnienie kanału jest pełne, przez co mamy pewność, że nic nie będzie nas bolało i nie dojdzie do żadnego zakażenia. Podobnie rzecz się ma w przypadku ekstrakcji zębów.

Rwanie w ciemno i na siłę jest niedopuszczalne. Nowoczesny chirurg stomatolog najpierw wykonuje zdjęcie rtg, dopiero na jego podstawie podejmuje decyzję o sposobie usunięcia zęba. Przy długich korzeniach aby oszczędzić pacjentowi bólu wykonuje się nacięcie i usuwa ząb chirurgicznie.Dlatego też wybierając gabinet stomatologiczny korzystajmy z wysokiej jakości fachowców, dzięki czemu nasz uśmiech dłużej pozostanie piękny.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *