Jakie prezenty dla szefa będą idealne?

Prezent dla szefa nie może być byle jaki. Powinien być czymś zwracającym uwagę, ale bez przesady. Oryginalne prezenty są w cenie, łatwo jednak przesadzić. W przypadku relacji koleżeńskich, rodzinnych czy przyjacielskich można sobie pozwolić na o wiele więcej. Jednak wręczając prezent szefowi należy uważać, aby nie przekroczyć pewnej granicy.

W kontaktach służbowych nigdy nie należy się zbytnio spoufalać. Szczególnie jeżeli chodzi o przełożonych. O ile inteligentny humor ma szansę się sprawdzić, to jednak mało oryginalne i sprośne żarty odniosą raczej skutek odwrotny do zamierzonego. Nie należy wchodzić w intymność, rozsądnie będzie natomiast postawić na powagę. A także jakość. To właśnie ona wyróżnia w pierwszej kolejności dobre prezenty dla szefa. Na nią bowiem każdy zwróci uwagę. Jeżeli uda się znaleźć coś praktycznego, a zarazem wysokiej jakości, wówczas nawet najbardziej wymagający człowiek doceni taki upominek. Może być to drobiazg, liczy się natomiast jego estetyka i funkcjonalność. Niekiedy zamiast waloru praktyczności można postawić na unikatowość. Jeżeli jakiś przedmiot jest rzadko spotykany, a ma jednocześnie szansę spodobać się szefowi, wówczas będzie to dobry prezent. Warto jednak wcześniej zrobić wywiad na temat zainteresowań i pasji przełożonego.

Należy też pamiętać, że oryginalne prezenty wysokiej jakości to sposób na poprawę swojej oceny u szefa. Poza tym taki podarek może pomóc lepiej zapamiętać mu konkretnego pracownika. W relacjach służbowych natomiast podobnie jak w marketingu pozytywny wizerunek to podstawa. I buduje się go między innymi z użyciem gadżetów.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *