Co mają wspólnego konopie z kontrowersją

Wokół produktów konopnych nie cichną kontrowersje, podsycane dodatkowo przez media. Warto jednak dowiedzieć się, czym jest na przykład herbata konopna czy olejek z cannabis, zanim się podejmie jakąkolwiek dyskusje na ten temat, jak również na tematy dotyczące leczniczej marihuany i jej wpływu na leczenie różnych chorób.

Przede wszystkim, konopie to po prostu rośliny, których istnieje wiele różnych odmian. Ta odmiana, z której wykonuje się susz do skrętów z marihuany nie ma zbyt wiele wspólnego z leczniczą marihuaną, jest zupełnie czym innym niż konopie, z których robi się olej cbd. Owszem, zawierają one podobne substancje psychoaktywne, ale w różnych stężeniach i mające różny wpływ na organizm.

Olej konopny jest na przykład chętnie stosowany w leczeniu alternatywnym schorzeń skóry, uznawanych przez medycynę konwencjonalną za nieuleczalne, na przykład łuszczycy. Herbata z konopi to na przykład świetny lek pomagający walczyć z bezsennością i uporczywymi migrenami. Zaleca się też picie naparów z konopi po wyczerpujących chorobach, jako proces rehabilitacyjny – doskonale wspomaga ona siły witalne organizmu i regeneruje go.

O właściwościach zdrowotnych konopi mówi się coraz częściej i w coraz lepszym kontekście. Kontrowersje wokół tego ziela wynikają wyłącznie stąd, że dotychczas znaliśmy tylko właściwości odurzające konopi indyjskiej, z której robi się miękkie narkotyki. W praktyce jednak popijanie herbatki konopnej czy smarowanie zmian łuszczycowych olejkiem konopnym nie dają żadnych efektów halucynogennych, ani też nie wpływają w żaden sposób uzależniająco na organizm. Oznacza to, że produkty konopne mogą bezpiecznie stosować zarówno osoby starsze chorujące na różne przewlekłe dolegliwości, jak i dzieci, u których stosuje się je w leczeniu lekoopornej padaczki i innych dziecięcych schorzeń.

Reklama: www.wokolnatury.pl

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *