Jak wybrać fotografa do sesji ślubnej?

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych dni w życiu. Dokładamy wszelkich starań, żeby wszystko było idealnie zorganizowane i dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Jednym z elementów od lat towarzyszących w dniu ślubu jest sesja zdjęciowa. Na przestrzeni ostatnich lat pogląd na temat zdjęć ze ślubu ewoluował i modne stały się również sesje w plenerze czy sesje tematyczne stylizowane na retro itp.

Kiedyś fotografia ślubna ograniczała się do kilku zdjęć w zakładzie fotograficznym, często zlokalizowanym w centrum miasta – Wadowice miały tylko dwa takie zakłady w latach sześćdziesiątych. Zdjęcia wykonywane były na tle zwykłego jednokolorowego tła, a teraz jedyną rzeczą mogącą nas ograniczać jest wyobraźnia. Aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i efektem pracy był piękny album lub foto książka potrzebny jest wykwalifikowany fotograf ślubny.

Na stronach internetowych oraz w ofertach atelier fotograficznych napotykamy całą masę ogłoszeń związanych z fotografią ślubną. Zatem jakimi kryteriami powinniśmy się kierować aby później cieszyć się wspaniałym efektem? Oto kilka z nich:
1. Najważniejszą rzeczą jest obejrzenie wcześniejszych efektów pracy fotografa. Poprośmy o pokazanie portfolio lum zdjęć z sesji innej pary aby ocenić efekt.
2. Zaczerpnięcie opinii znajomych czyli tzw. „poczta pantoflowa”. Jeżeli ktoś ze znajomych korzystał z usług fotografa i jest zadowolony z efektów to warto skorzystać z usług tej samej osoby.
3. Opinie w internecie. Na forach ślubnych temat fotografii pojawi się bardzo często. Ludzie wyrażają swoje opinie i dzielą się nimi z innymi użytkownikami.

Sprawdzona Fotografia Ślubna Wadowice – http://www.fotodziedzic.pl/wadowice/

W tym najważniejszym dniu wszystko powinno być idealnie dlatego zorganizowania fotografa nie odkładamy na ostatni moment. Dobry fotograf ma terminy zajęte nawet na kilkanaście miesięcy do przodu. W związku z tym powinniśmy o tym pomyśleć znacznie wcześniej.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *