Po co jest nam potrzebny stół do pizzy?

Przyrządzanie pizzy wymaga odpowiedniego stanowiska pracy. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z pizzą wieloskładnikową. Poszczególne jej komponenty muszą być gdzieś usytuowane. I właśnie w tym celu służą stoły do pizzy.

Porządek to podstawa

Stoły do pizzy charakteryzują się stosunkowo niewielką, ale za to bardzo przemyślaną kubaturą. Ich twórcy dokładają wszelkich starań, by wprowadzić do nich jak największą liczbę przegród, komór i wielu innych elementów.

Dzięki takiemu podziałowi, osoba odpowiedzialna za zrobienie pizzy może przygotować ją dość łatwo i to ze składników, które ma pod ręką.

Stół do pizzy od strony praktycznej

Załóżmy, że przygotowujemy pizzę w oparciu o taki stół. W segmencie chłodzonym możemy przechowywać zarówno ciasto, jak też te składniki, które są mało odporne na działanie ciepła.

Znajdujący się nieco wyżej blat, będzie idealnym miejscem w którym rozwałkujemy ciasto. Następnie nałożymy na niego poszczególne składniki i… mamy pizzę gotową do pieczenia.

Nowoczesne stoły do pizzy posiadają również specjalne ruszta, na których można upiec przygotowaną przez nas pizzę. Wystarczy, że włożymy ją na wybrany ruszt, zamkniemy drzwiczki komory i już po kilkunastu minutach możemy cieszyć się gorącą i smaczną pizzą.

Stół do pizzy można rozbudowywać w dowolny sposób. Możemy na przykład zdecydować się na stół, przy którym będzie mogło pracować kilka osób jednocześnie. Takie stoły to już znacznie rozbudowane konstrukcje, które można wykorzystać w dużych pizzeriach.

A gdyby tak bez stołu?

Oczywiście stół do pizzy wcale nie jest czymś nieodzownym. Jeśli prowadzimy pizzerię, nie musimy go mieć. Jeśli jednak nie będziemy go posiadać, prawdopodobnie:

– zużyjemy w naszej kuchni znacznie więcej miejsca
– wydłużymy czas przygotowania pizzy
– będziemy zmuszeni do zakupu znacznie obszerniejszych elementów wyposażenia kuchni, na przykład lodówki.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *