Kocyk Minky. Stworzony z myślą o niemowlętach

Oczekiwanie na narodziny dziecka to ważny czas w życiu całej rodziny. Nie mogąc się doczekać, aż maluszek pojawi się na świecie, przygotowujemy się wtedy na jego przyjście, kupując ubranka i akcesoria, urządzając mu kącik do spania. Coś, czego na pewno nie może zabraknąć w wyprawce noworodka, to różnego rodzaju tekstylia. Konieczna będzie przewiewna, naturalna, najlepiej bawełniana pościel, różek dla niemowlęcia i kocyk, który ochroni naszą pociechę przed zimnem i pozwoli jej poczuć się bezpiecznie. Czym się kierować wybierając koc dla noworodka? Czy są jakieś szczególne warunki, którymi powinny cechować się tekstylia, z którymi kontakt będzie mieć niemowlę?

Kocyk dla maluszka – czym się kierować przy wyborze?
Szukając w sklepie tekstyliów dla naszej pociechy, musimy pamiętać o jednej, ale niezwykle istotnej rzeczy: skóra noworodka jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień. Wystarczy zbyt szorstka tkanina albo silny alergen, żeby dziecko dostało uczulenia lub było po prostu nieswoje. Tkaniny, z którymi na kontakt niemowlę, muszą być bardzo delikatne i miękkie w dotyku. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nie podrażnią one skóry naszego dziecka, nie podrapią jej, nie będą denerwować malucha. Unikać należy tkanin, które mogą wywołać alergię, czyli np. wełny. Dużo lepszą opcją jest bawełna czy inne miękkie i nie wywołujące uczulenia materiały, a zwłaszcza słynny Minky.

Dlaczego rodzice oszaleli na punkcie kocyków Minky?
Ogromnym zainteresowaniem rodziców cieszy się kocyk Minky. Dlaczego? Wystarczy go dotknąć, żeby się przekonać. Kocyk z Minky nie ma sobie równych, jeśli chodzi o miękkość i delikatność. Jest niezwykle miły w dotyku i nie ma szans, żeby wywołał podrażnienie, choćby najbardziej delikatnej skóry. Nie drapie, nie uczula, jest idealny dla dziecka w każdym wieku, a zwłaszcza noworodka. Co więcej, Minky kocyk dostępny jest w wielu kolorach i wzorach – stanie się więc również modnym dodatkiem do pokoju naszej pociechy.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym: senna-sowka.pl

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *