Lakier w sprayu – przemaluj samochód

Każdy posiadacz samochodu musi się liczyć z uszkodzeniem powłoki lakierniczej swojego auta. Większe uszkodzenia takie jak wgniecenia wymagają co prawda wizyty w profesjonalnym warsztacie blacharsko-lakierniczym, ale z drobnymi rysami czy odpryski lakieru możemy naprawić sami.

Nie jest możliwe, aby każdy kierowca posiadał w swoim garażu profesjonalny sprzęt lakierniczy, sprężarkę i pistolet do malowania, ale taką przydatną rzecz jak farba samochodowa w kolorze auta, to na półce mieć powinien. Najlepszym rozwiązanie jest lakier samochodowy w sprayu, dzięki czemu jego użycie będzie proste i niewymagające użycia specjalistycznych narzędzi.

Prawdziwą zmorą każdego kierowcy poruszającego się swoim autem po drogach, są wszelkiego rodzaju odpryski. Powstają one najczęściej w wyniku uderzenia np. kamienia wylatującego z pod kół innego pojazdu, lub otarć podczas otwierania drzwi. Z taką drobną usterką nie chce nam się jechać do lakiernika, gdzie zazwyczaj musimy liczyć się z dużymi kosztami lakierowania całego elementu a nie tylko miejsc uszkodzeń. Farba samochodowa, którą możemy zakupić w każdym sklepie motoryzacyjnym i dobrać ją dokładnie do koloru lakieru, pozwoli na samodzielne usunięcie odprysków czy otarć. Lakier w sprayu jest łatwy do nałożenia i może tą pracę wykonać praktycznie każdy. Wystarczy odpowiednio oczyścić powierzchnię, zmatowić ją aby lepiej przyjęła lakier, za pomocą taśmy odizolować od nieuszkodzonej części samochodu, a następnie nałożyć nową powłokę lakierniczą.

Farba samochodowa może też być użyta do punktowego nakładania na małe odpryski czy inne ubytki lakieru. Tak samo trzeba takie miejsce oczyścić, a następnie delikatnie nałożyć lakier, najlepiej przy pomocy wykałaczki. Spływając po niej trafi dokładnie w miejsce uszkodzenia. Po wyschnięciu wystarczy takie miejsce wypolerować i lakier będzie jak nowy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *