Wykończenie wnętrz

Zastanawiając się jak upiększyć wygląd pokoju często ludzie zwracała się w kierunku stosowania tynków. Jest to bardzo dobra oraz niezbyt droga metodą. Ściany po tynkowaniu wyglądają bardzo dobrze. Jednak musimy wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów tynków, które warto poznać. Dzięki temu w razie remontu będziemy mogli wybrać najlepszy dla nas rodzaj tynku.

Najpopularniejszym materiałem są bez wątpienia tynki cementowo-wapienne. Stosowane już od wielu lat spotkamy praktycznie w każdym domu. Są bardzo łatwe w produkcji, gdyż wystarczy użyć cementu, piasku, wody oraz wapna. Najważniejsze, aby zadbać o odpowiednią proporcję. Właśnie to będzie głównie rzutować o tym jak będą wyglądać nasze ściany i sufity. Warto też zwrócić uwagę, że pomieszczenie otynkowane cechuje się większym komfortem akustycznym oraz mniejszą przepuszczalnością zimna. Ściany można także wykańczać gładzią gipsową.
Kolejnym bardzo często obecnie stosowanym rozwiązaniem są tynki gipsowe. Są one trochę droższe, jednak układa się je dużo szybciej. Nie trzeba ich także wykańczać, gdyż po ich zastosowaniu ściany są bardzo gładkie. Również dużo łatwiej jest je pomalować, gdyż są całkowicie białe. Zaoszczędzimy, więc trochę farby. Należy jednak pamiętać, że tynki tego typu wchłaniają wilgoć. Podłoże, na którym je kładziemy powinno wiec być całkowicie suche. Powinny na to zwracać uwagę szczególnie osoby, które dopiero wybudowały własny dom. Nie powinniśmy ich także stosować w łazienkach.
W ostatnim czasie pojawiło się spore udogodnienie. Tynki maszynowe oszczędzają bardzo dużo czasu. Wszystkie etapy są takie same jak przy tynkowaniu ręcznym, jednak wykonuje się je przy pomocy specjalnego urządzenia. Mają one zastosowanie przede wszystkim w dużych pomieszczeniach.

Jak widać sposobów oraz rodzajów tynku jest kilka. Powinniśmy się z nimi zapoznać, aby wybrać najbardziej odpowiadającą nam ofertę.

Informacje do artykułu pochodzą ze strony: inside-system.pl

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *