Ciekawe miejsce na wczasy

Wybór miejsca na wczasy wcale nie jest taki oczywisty – z jednej strony wielu z nas preferuje krajowy wypoczynek, z drugiej jednak zagraniczne wycieczki oferują zdecydowanie inne wrażenia ze względu na różnorodność kultury czy zwyczajów.

Przeglądając oferty biura podróży możemy mieć duży problem z wyborem – miejsc docelowych jest cała masa, i praktycznie każde z nich kusi czymś innym. metekhi-church-1-1227596Nie trzeba jednak wybierać tylko pośród najpopularniejszych kurortów – także mniej znane krainy są doskonałym celem wakacyjnych wojaży.

W ostatnich latach coraz większą popularność wśród europejskich wczasowiczów zdobywają kraje kaukaskie – krainy niezwykle malownicze i zarazem spokojne, bo jak gdyby zapomniane przez cały wielki świat. Nie są to jednocześnie miejsca oblegane przez turystów, dzięki czemu nie tylko mamy bardzo dużą szansę na spokojne wczasy, bez tłumów, ale i okazję do poznania prawdziwej kultury tamtejszych społeczności, bez przesadnego egzaltowania obyczajów na potrzeby turystów.

Doskonałym konkretnym wyborem może być wycieczka Gruzja (zob. czajkatravel.pl) – ten górzysty kraj jest chwalony przez niemal wszystkich odwiedzających, i charakteryzuje się pewnego rodzaju specyfiką (wielu mieszkających tam Polaków humorystycznie wspomina, że lepiej zapomnieć tam o istnieniu czegoś takiego jak „kodeks ruchu drogowego”), jednak z pewnością jest to kraj niezwykle otwarty na europejskich turystów, którzy mogą spędzić tam wczasy za niewygórowane pieniądze.

Gruzja wczasy będą idealnym wyborem dla wszystkich tych, którzy szukają czegoś nietypowego i niekoniecznie chcą spędzać wakacje w miejscach powszechnie znanych i obleganych przez turystów. Jeśli niestraszny nam brak bazy turystycznej i wolimy bardziej zaciszne miejsca, to trudno polecić inne miejsce niż Gruzja. Jeśli tylko będziemy mieć taką okazję, to zdecydowanie warto wybrać się na ten kraniec Starego Świata.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *