Implanty zębowe czy proteza?

Bardzo wielu Polaków ma problemy z zębami. Panuje próchnica i różnego rodzaju choroby przyzębia. Większość dorosłych utraciło już przynajmniej jeden ząb, a jak wiadomo, brak zębów znacząco wpływa na komfort życia. Trudno jest przeżuwać i rozdrabniać pokarmy, co szkodzi trawieniu i przyswajaniu sobie niektórych składników odżywczych. Ponadto ubytki w jamie ustnej fatalnie wpływają na dykcję, ponieważ niektórych głosek nie da się wyartykułować, nie posiadając zębów.

Mowa staje się bełkotliwa i niezrozumiała. Rozwiązaniem tych problemów mogą być implanty zębowe, czyli sztuczne zęby niejako wkręcane w kość, dzięki czemu stanowią one całość ze szczęką. Implant wrasta w dziąsło i staje się częścią naszego organizmu. Tym samym szczęka odbudowuje się i pozostałe zęby mogą być utrzymane w pozycji, w jakiej powinny się znajdować. Więcej o zabiegu wszczepienia implantów znajdziesz tutaj.

Oczywiście implanty stomatologiczne przydają się nie tylko z powodów użytkowych, ale przede wszystkim estetycznych. Chyba każdy chciałby mieć możliwość zasłonięcia dziury po ubytku zębem nie różniącym się niczym od tych, które ma. Człowiek, który prezentuje tak zwane dziury w uzębieniu, nie robi raczej dobrego wrażenia, kojarzy się z kimś niechlujnym i nie dbającym o swój wygląd oraz zdrowie. Natomiast szeroki uśmiech zdobi każdego, czy to mężczyzna, czy kobieta, a zatem warto zastosować takie rozwiązanie.

Implanty zębowe są w tej kwestii zdecydowanie lepsze od tradycyjnych protez, ponieważ nie przesuwają się, a w dodatku nie odróżniają się niczym od reszty. Dobry stomatolog starannie dobierze implant pod kątem koloru szkliwa, ale także weźmie pod uwagę kształt pozostałych zębów, by osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt. To podniesie komfort naszego życia.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *