Co to jest druk sublimacyjny?

Technologia druku cyfrowego poprawiła się szybko, dlatego też obecnie sklepy są w stanie zaoferować tańszą odzież z nadrukami.
Druk sublimacyjny na tkaninach jest możliwy dzięki zastosowaniu drukarek takich jak Texar RT- 640. Umożliwia ona dodawanie cyfrowo dodawać grafiki na koszulkach, krzesłach, snowboardach. Zastąpiła ona niewątpliwie tradycyjny sitodruk. Druk sublimacyjny na tkaninach sprawdza się doskonale podczas krótkich, nie seryjnych produkcjach.
Sublimacyjny działa przenikając powierzchnię podłoża z tuszem. Materiały sztuczne, takie jak nylon, pewne tworzywa sztuczne i włókna poliestrowe zawierają polimery, które po ogrzaniu, umożliwiają wiązanie tuszu.
Druk sublimacyjny pozwala uzyskać piękne i trwałe kolory, które są osadzone głębiej w tkaninie, a nie drukowane na powierzchni.
Sublimacja koszulki powoduje, że możemy ją prać kilkakrotnie, a kolory nadal pozostają trwałe. Podobnie w przypadku wykonywania nadruku na twardych podłożach.
Nowe materiały polimerowe zostały opracowane właśnie z myślą o zastosowaniu druku sublimacyjnego.
Druk sublimacyjny można wykonać na podkładkach pod mysz, breloczkach, miskach dla zwierząt domowych.
To, co cieszy najbardziej to druk sublimacyjny na tkaninach.

Odzież, na której wykonane są wszelkiego rodzaju nadruki, jest coraz bardziej popularna. „Czyste” koszulki, T-shirty właściwie odeszły już do lamusa.
Wszystko możemy poddać procesowi sublimacji, od koszulek i bluz rowerowych do torebek i czapek z daszkiem. Stale rosnąca popularność sportu i mody otwiera nowe możliwości w związku z druk sublimacyjny na tkaninach.
Druk sublimacyjny na tkaninach pozwala nam na wykonanie wielu spersonalizowanych upominków.
Wystarczy sublimacja koszulki z ulubionym idolem, symbolem czy napisem.
Sublimacja jest idealnym sposobem do dostarczania wysokiej jakości obrazów fotograficznych.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *