O materiałach ogniotrwałych

Nasza firma oferuje klientom niebywale szeroki asortyment różnorodnych form betonu wytrzymałego na wysokie temperatury. Można u nas kupić między innymi betony żaroodporne, jak również szamotowe i izolacyjne. Nie ma też problemu, jeśli ktoś potrzebuje mas ogniotrwałych przeznaczonych do takiej czynności, jak torkretowanie. Na prośbę klientów możemy zamówić w zaufanej hurtowni różne typy kruszyw ogniotrwałych.

Nasze wyroby produkujemy na bazie różnych minerałów. Do najpopularniejszych należy zaliczyć andaluzyt, mulit, jak też perlit, spinel, boksyt, czy elektrokorund. Nie gardzimy ponadto węglikiem krzemu, korundem oraz wermikulitem, jednakże te ostatnie trzy minerały wykorzystujemy znacznie rzadziej. Jest to spowodowane ich specyficznymi cechami, które nie zawsze są sprzyjające osiągnięciu celu naszej pracy.

W tym artykule wymienimy kilka podstawowych form przyjmowanych przez beton ogniotrwały. Pierwsza z nich to forma zwarta. Jest ona przygotowana z kruszyw dobranych tak, aby spełniała każde indywidualne potrzeby osoby dokonującej zakupu, bądź zamówienia. Jego cechy są zasadniczo w stu procentach uzależnione od środowiska, a także od temperatury, w jakiej powstawał.
Istnieją również betony o średniej zawartości cementu, które zawierają około dwóch procentów masowych tlenku wapnia. Ich najważniejszą zaletą jest stosunkowo wysoka temperatura pracy. Nie wymaga ponadto wielkiej ilości wody zarobowej. Wykonuje się z niego najróżniejsze płyty ognioodporne, które swoją odpornością na ogień przewyższają nawet zwarty ogniotrwały beton.
Jeśli interesują klientów betony o relatywnie niskiej zwartości cementów, polecam materiały niskocementowe. Ich zawartość tlenku wapnia wynosi maksymalnie jeden procent masowy. Doskonale nadają się do współpracy z taką substancją, jak zaprawa ognioodporna.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *